КГКП "Ясли-сад №11"

KВН «Весна – красна!»

2018 жылдың 11 сәуірінде біздің топта " көктем-қызыл!"КВН түрінде.
Мақсаттар мен міндеттер қойылды: балалардың көктем туралы білімдерін бекіту және оларды әңгіме құрастыруда қолдану; ұжымда жұмыс істей білуге, келісе білуге тәрбиелеу; балалардың үйлесімді сөйлеуін, ойлауын, шығармашылық қиялын дамыту.
Әдістемелік тәсілдер пайдаланылды: сөздік (жұмбақтар, таза сөздер, келісім - шарттар); ойын (ойын-конкурстар, физикалық минуттар, саусақ гимнастикасы); көрнекі (суреттер), практикалық қызмет (құрақ құрастырушыдан суреттер жасау), көтермелеу (командаларды марапаттау).
Ойлауды, сөйлеу белсенділігін, есте сақтауды белсендіру үшін "Сөзді аяқта", "суретті тауып, белгіні атаңыз", "сурет салып, оны сипаттаңыз"дидактикалық ойындары қолданылды
Сабақ қызықты және танымды өтті.
Екі команда өзара жарысты: "Солнышко" командасы және "Подснежник"командасы.
Балалар өз командаларын қызығушылықпен ұсынды, қонақтарды қазақ және орыс тілдерінде қарсы алды, жұмбақтар шешті, көктем туралы таза сөздер айтты, сөйлем мәнмәтінінде "көктем" сөзін өзгертуге жаттықты. Команданың әр мүшесі сабақ барысында білім мен дағдыларды көрсетті.
Балалар үшін қызықты және жаңа тапсырма болды, онда әр команда (Чайковскийдің "сноуборд - сәуір" музыкасына) көктем туралы өз суретін "салды", содан кейін жалпы сөйлемдерді қолдана отырып, шығармашылық әңгіме құрастырды.
Шаршауды жеңілдету үшін "Веснянка" физминуткасы, "Сәлеметсіз бе, сүйкімді көктем"саусақ гимнастикасы Якорь өткізілді
Командалар барлық конкурстарды орындады, балалар белсенді болды, әр тапсырманы орындауға жауапкершілікпен қарады.
Сабақ соңында командалар естелік медальдармен марапатталды.
Балалар қонақтармен ағылшын тілінде қоштасты. Біздің жігіттерге рахмет!

11 апреля 2018 г. в нашей группе прошло открытое занятие по развитию речи «Весна – красна!» в форме КВН.
Были поставлены цели и задачи: закрепить знания детей о весне и использовать их в составлении рассказа; воспитывать умения работать в коллективе, умения договариваться; развивать у детей связную речь, мышление, творческое воображение.
Использовались методические приемы: словесные (загадки, чистоговорки, договорки);  игровые (игры- конкурсы,  физминутка, пальчиковая гимнастика); наглядные (картинки), практическая деятельность (составление картин из лоскутного конструктора), поощрение (награждение команд).
Для активизации мышления, речевой активности, памяти применялись дидактические игры «Доскажи словечко», «Найди картинку и назови примету», «Составить картину и опиши её»
Занятие прошло интересным и познавательным.
Между собой соревновались две команды: команда «Солнышко» и Команда «Подснежник».
Дети с увлечением представляли свои команды, приветствовали гостей на казахском и русском языках, отгадывали загадки, проговаривали чистоговорки о весне, упражнялись в изменении слова «весна» в контексте предложения. Каждый член команды проявил знания и умения в течении всего занятия.
Интересным и новым для детей оказалось задание,  в котором каждая команда (под музыку Чайковского «Подснежник- апрель») из лоскутного конструктора «рисовала» свою  картину о весне, а затем по ней составляли творческий рассказ, используя распространенные предложения.
Для снятия утомляемости были проведена физминутка «Веснянка», пальчиковая гимнастика «Здравствуй милая весна»
Команды справились со всеми конкурсами, ребята были активными, ответственно подходили к выполнению каждого задания.
В конце занятия состоялось награждение команд памятными медальками.
Дети попрощались с гостями на английском языке. Спасибо нашим ребятам!
 

 
comments powered by HyperComments